Home Search English 03537281888     02144026948
ورود
ثبت نام

سیستم مدیریت محتوای دیبا - DCMS

 

سیستم مدیریت محتوا دیبا (DCMS)

سیستم مدیریت محتوای دیبا - DCMS

آیا تاکنون به وب­ سایتی مراجعه کرده‌اید که اطلاعات آن مربوط به چند ماه و حتی چند سال پیش باشد؟ حتماً جواب شما مثبت است. در طول سالیان اخیر با افزایش چشمگیر سایت‌های اینترنتی روبرو بوده‌ایم که معمولاً یک گروه طراح وظیفه انجام پروژه را بر عهده گرفته و با صرف هزینه و زمان، این وب سایت‌ها راه‌اندازی شده‌اند. متأسفانه به دلیل عدم آشنایی کارفرمایان با سیستم‌های روز دنیا، این روش کماکان ادامه دارد و ما هر روز شاهد پدید آمدن سایت‌های اینچنینی هستیم. در اینگونه سایت‌ها، کارفرما ملزم به مهیا کردن تمامی اطلاعات مورد نیاز برای راه‌اندازی سایت خود می‌باشد ولی این تنها مشکل آن نیست. در سایت‌های استاتیک، برای انجام کوچکترین تغییر در سایت می‌بایست با شرکت طراح سایت تماس گرفته و با پرداخت هزینه مجدد و صرف زمان، تغییرات جدید بر روی سایت اعمال شود.

 

سیستم‌های مدیریت محتوا (Content Management System) راه حلی برای رفع این مشکلات و ایجاد سایت‌های پویا هستند. یک سیستم مدیریت محتوا، این قابلیت را به مالک سایت می‌دهد که بتواند بدون نیاز به دانش تخصصی طراحی وب سایت ها بر محتوای سایت خود مدیریت داشته باشد و به غیر از رفع مشکلات موجود در سیستم‌های سنتی، امکانات بسیار بالایی را نیز جهت افزایش کارایی و بهره وری سایت‌ها ارائه می‌کند.

 

DCMSسیستم مدیریت محتوی دیبا (DCMS) شامل سیستم، ابزارها و فرآیندهایی است که به وسیله آن اطلاعات مورد نیاز برای ارائه بر روی وب سایت کاربر به صورت منسجم و سریع ایجاد، مدیریت، منتشر و آرشیو میشود. در این سیستم زیربنای لازم جهت مدیریت محتوی به صورت همزمان و توسط کاربران متفاوت به صورتی مهیا گردیده که بدون نیاز به داشتن اطلاعات فنی خاص و مستقل از ظاهر گرافیکی، این فرآیند صورت گیرد. در این سیستم امکانات و ابزارهایی فراهم شده است تا بتوان به شکل استاندارد و در قالب­های معین اطلاعات را منتشر کرد.

 

مدیریت پویای محتوا، جزو خصوصیات اولیه این نرم افزار بوده و امکان تعریف انواع محتوا مانند خبر، گزارش، مقاله، مجله الکترونیک، گالری، نظرخواهی، وبلاگ، فرمهای الکترونیکی، صفحات ثابت و... وجود دارد. نوع محتوای این نرم‌افزار به موارد ذکر شده محدود نبوده و با اضافه شدن زیرسیستم‌های دلخواه، انواع محتوایی آن نیز تغییر خواهد کرد. به عنوان مثال تا وقتی که آلبوم عکس شخصی در سیستم فعال نشده باشد، نوع محتوایی به نام آلبوم تصاویر در سیستم وجود نداشته و نمایش داده نمی‌شود و به محض فعال نمودن این بخش، شما میتوانید یک سیستم مدیریت تصاویر با قابلیت­های حرفه­ای آن را داشته و سپس آلبوم خود را در معرض دید بازدیدکنندگان از سایت خود قرار دهید و تمام این فرایند فقط در کمتر از چند دقیقه، امکانپذیر است. در حال حاضر بیش از 95 زیر سیستم قابل نصب جهت به کارگیری در این نرم افزار طراحی و تولید شده است که بر پایه سیستم Framework  شرکت دیبا (DFMK)، قابل توسعه می باشند.

 

افزونه مدیریت پورتال دیبا

DCMS Portalبا پیشرفت راهکارهای اطلاع رسانی و روی کار آمدن پورتال ها (درگاه های اطلاعاتی یکپارچه)، گروه دیبا نیز اقدام به توسعه سامانه مدیریت محتوای خود نمود و در این راستا، افزونه مبدل پورتال با قابلیت تبدیل سیستم مدیریت محتوای دیبا به سامانه مدیریت پورتال نمود. این سیستم با امکان ایجاد زیر سایت، از طریق سرویس دهنده وب (Web Service) و سایر مکانیزم های ارتباطی تحت وب، اطلاعات خود را تغذیه نموده و کلیه نیازهای یک پورتال را از قبیل روش های احراز هویت، Single Sign On ، معماری یکپارچه اطلاعات و... را پوشش می دهد.

 

 

ثبت دامنه

  • آخرین اخبار دیبا